Parengėme mini įrankių apžvalgas, kurios arba visiškai pakeis ChatGPT, arba žymiai išplės jo funkcionalumą.
Wordtune
Wordtune, Google Chrome plėtinys, yra neuroninio tinklo asistentas, kurio pagrindinė funkcija yra perfrazavimas. Ji gali oficialų laišką paversti draugišku arba atvirkščiai. Kitos galimybės apima perrašymą, teksto ilgio keitimą ir vertimą į kitas kalbas. Wordtune veikia su bet kokiomis programų ir dokumentų žiniatinklio versijomis: Gmail, Google Docs, Outlook, Whatsapp.
Įdiegę plėtinį, dešinėje dokumento pusėje pasirodo piktograma. Jei spustelėsite jį, pasirodys sąrašas būdų, kaip Wordtune gali jums padėti:
Plėtinys dar nemoka rašyti rusiškai, bet puikiai veikia su rusišku tekstu. Jis tiesiog siūlo patobulinimus anglų kalba.
„Perplexity AI“
Kitas naršyklės plėtinys yra „Perplexity AI“. Kūrėjai tai vadina „kombinuotu ChatGPT ir Google“, ty neuroniniu tinklu su paieškos variklio funkcija. Galite jo paklausti tiesiogine prasme bet ko ir jis atsakys nepereidamas į kitą puslapį.
Taip pat jis gali sukurti bet kurio tinklalapio trumpą aprašymą – santrauką. Norėdami tai padaryti, jums nieko nereikia daryti, tiesiog atidarykite langą ir spustelėkite mygtuką Apibendrinti.
Įrankis į paieškos užklausas atsako ta kalba, kuria buvo užduotas, tačiau kol kas santrauka pateikiama tik anglų kalba.
Čia yra internetinio universiteto „Zerocoder“ pagrindinio puslapio santrauka:
Ir čia įrankis aiškiai paaiškino, kas yra neuroninis tinklas. Teksto pabaigoje jis išvardija visus šaltinius, iš kurių ima informaciją:
SciSpace Copilot
SciSpace Copilot yra AI asistentas. Jis kompleksą paverčia paprastu: supaprastina techninius ir mokslinius tekstus, perpasakoja juos suprantama kalba. Nepakeičiamas asistentas studentams, mokslininkams, redaktoriams, žurnalistams ir karštų diskusijų internete mėgėjams.
„Copilot“ (beje, iš anglų kalbos tai reiškia „antrasis pilotas“) jums nereikia atidaryti skirtukų, kad suprastumėte sudėtingo termino reikšmę. Tiesiog užduokite klausimą ir įrankį:
supaprastina techninę kalbą;
atsakyti į klausimus apie straipsnį;
paaiškins matematines formules.
Copilotas laisvai kalba trylika kalbų, įskaitant rusų.
Norėdami gauti neaiškaus termino paaiškinimą, tiesiog įjunkite plėtinį savo naršyklėje, pažymėkite žodį ir spustelėkite Paaiškinti tekstą. Dešinėje esančiame laukelyje pasirodys paaiškinimas:
Sukurti AI
Sukurti AI – tai įrankis tiems, kurie nuolat ką nors rašo, nesvarbu, ar tai būtų straipsniai, el. laiškai ar momentinės žinutės. Neuroninis tinklas generuoja tekstą – rašo, sugalvoja, automatizuoja. Galite pateikti jai raginimus – užklausas, kaip ir ChatGPT – ir gauti rezultatą.
Ką gali padaryti Compose AI:
sudaryti;
užbaigti sakiniai;
rašyti el. laiškus;
atsakyti į elektroninius laiškus;
perfrazuoti, padidinti, sumažinti, pakeisti toną.
Norėdami dirbti „Google“ dokumentuose, tereikia įvesti dvi pasvirojo brūkšnio piktogramas, pvz.: //
Ir pradėkite rašyti. „Compose AI“ iš karto siūlo sudaryti santrauką, sąrašą, sukurti antraštę arba parašyti pastraipą tam tikra tema.
Glasp
Glasp žymi svarbius taškus tinklalapiuose, pavyzdžiui, spalvotus žymeklius ant popieriaus. Patys kūrėjai tai vadina įrankiu rašytojams, skaitytojams ir mąstytojams. Galite išsaugoti pastabas savo Glasp puslapyje, pažymėti juos, ieškoti, susieti ir netgi bendrinti socialiniuose tinkluose.
Viskas veikia labai paprastai: naršyklėje reikia įdiegti plėtinį, prisijungti prie glasp.co ir naudoti jį savo malonumui. Norėdami užsirašyti, tiesiog pasirinkite tekstą pele.
Kita įdomi „Glasp“ savybė yra darbas su „Youtube“ vaizdo įrašais. Čia gelbsti neuroniniai tinklai, nes įrankis naudoja AI galią kurdamas transkripcijas ir trumpus vaizdo įrašų aprašymus, taip pat jiems laiko kodus.
Įdiegę plėtinį, vaizdo įrašo dešinėje atsiras užduočių juosta „Transcript & Summary“, kurią galėsite naudoti.
AI Prompt Genius
AI Prompt Genius padės vienoje vietoje surinkti gerus raginimus apie ChatGPT ir kitus neuroninius tinklus. Šis įrankis taip pat gali išsaugoti pokalbių istoriją, kad būtų lengva ieškoti ir greitai pasiekti.
Naudodami AI Prompt Genius galite sukurti savo sėkmingų raginimų biblioteką – tai būtina tiems, kurie nuolat naudojasi neuroniniais tinklais.
Įdiegę plėtinį atsidarys atskiras darbo langas. Didelis pliusas, kad visos instrukcijos parašytos rusų kalba, todėl jas suprasti nebus sunku.
Jau rašėme apie tai, kaip gražiai ir efektyviai parašyti „ChatGPT“ reklamas. Tai visai nesunku, svarbiausia čia yra įgūdžiai ir supratimas, kaip veikia neuroninis tinklas.
Scribe
Scribe gali būti vadinamas AI sekretoriumi – tai įrankis, kuris automatiškai rašo dokumentaciją ir vadovus, prideda ekrano kopijas ir nuorodas. Kūrėjų teigimu, taip vartotojai sutaupo daugiau nei 20 darbo valandų per mėnesį.
„Scrib Chrome“ plėtinį lengva įdiegti ir įjungti dirbant. Pats įrankis sukurs dokumentą pagal jūsų veiklą. Jis gali būti naudojamas priimant naujus darbuotojus, kuriant instrukcijas, mokymo programas ir standartines darbo procedūras (SOP). Po to vadovus galima redaguoti ir tobulinti rankiniu būdu, o tada bendrinti su komanda.
Naudoti Scribe paprasta: tereikia jį įtraukti į savo naršyklę, užsiregistruoti svetainėje ir spustelėti mygtuką Pradėti fiksuoti. Jis pradės stebėti viską, ką darote naršyklėje. Visi įrašai bus išsaugoti darbo srityje.
Usechatgpt.ai (MaxAI.me)
Usechatgpt.ai (MaxAI.me) leidžia naudoti GPT-4, Claude, Bard ir Bing bet kurioje svetainėje. Neuroninį tinklą galima naudoti bet kur, nereikia kopijuoti, įklijuoti ir pereiti į kitą skirtuką.
Įdiegus plėtinį ir užsiregistravus dešinėje atsiras specialus langas, kuriame galėsite įvesti privačias žinutes.
ChatGPT yra puikus įrankis. Jis yra universalus: tinka IT, redagavimui, teksto rašymui, HR, verslui ir rinkodarai. Tačiau neuroniniai tinklai neapsiriboja vien tuo, ir tai gali būti patobulinta – ir „Chrome“ plėtiniai yra to pavyzdys